MARCO patent, 1990 lı yıllardan beri uluslar arası özel hukuk, uluslar arası ticaret, ithalat, ihracat, gayrimenkul hukuku ve yatırımları , bilişim hukuku, yabancılar ve vatandaşlık hukuku, aile, miras gibi özel hukuk alanlarında danışmanlık ve uygulama hizmetleri veren, internet hukuku, telif hakları, marka-patent hukuku, uluslararası ticaret, ticari tahkim ve rekabet hukuku alanında yüksek lisans yapan Marka & Patent Vekili ve Hukukcu Ali Fuat Özbakır tarafından 2006 yılında Antalya’da kurulmuştur. Firmanın, Antalya’da,  Almanya’da ve İstanbul ‘da birer ofisi bulunmaktadır.

MARCOpatent, sanayi, ticaret, bilişim , turizm, sanat ve diğer sektörlerde marka, patent, faydalı model, tasarım gibi sınai mülkiyet hakları, sinema, müzik, edebiyat, çeviri gibi sanat eserleri, bilgisayar program ve yazılımları gibi bilişim eserleri üzerindeki telif haklarının tescili, tesisi, lisans ve devir işlemleri ile haksız rekabet (rekabet hukuku) ya da marka, patent, telif haklarının ihlal edilmeleri halinde, bunların önlenmesi konularında danışmanlık ve uygulamaya yönelik hizmetler veren bir ofistir.

MARCOpatent sadece normal bilinen ticari hayatta değil, sanal alemde yani bilişim ve internet dünyasında, alan adı (domain name) kullanım hakkı ihlalleri, marka ve patent hakkı ihlalleri, korsan yayıncılık, telif hakkı ihlalleri, e-ticaret ve e-ticarette haksız rekabet konusu faaliyetlerle ilgili hukuki danışmanlık ve bu ihlalleri önlemeye yönelik danışmanlık hizmetleri veren bir ofistir.

MARCOpatent, franchising, distribütörlük, bayilik, acentalık, ticari temsilcilik alanlarında ulusal ya da uluslar arası platformda müşterilerinin vizyon, misyon ve taleplerine uygun hukuki ve ticari çözüm önerileri sunan, danışmanlık hizmeti veren bir ofistir.

MARCOpatent, uluslar arası alanda faaliyet gösteren bir ofistir. Dünya’nın değişik yerlerindeki avukatlık büroları, marka & patent vekilleri ve ofisleri, ile de ortaklaşa çalışmalar yürüten MARCOpatent , müşterilerine yeminli tercümanlık hizmetlerinin yanı sıra çok dilli ve uluslar arası danışmanlık hizmeti verme ayrıcalığına da sahiptir.

MARCOpatent, google, yahoo gibi arama motorları, facebook, twitter gibi sosyal paylaşım siteleri başta olmak üzere internet ortamında faaliyet gösteren her türlü web sitesi ve ortamlarında, kişiler, firmalar, markalar hakkında haksız, yersiz, hukuka aykırı olarak yayınlanan her türlü haber, beyan, yazı ve görsellerin, olumsuz içeriklerin hukuki yolları kullanarak silinmesi ve ortadan kaldırılması hizmetlerini profesyonel olarak veren bir ofistir.

MARCOpatent hangi alanlarda hizmet verir ?

  • Sınai Mülkiyet Hakları (Marka, Patent vb)
  • Telif Hakları (Fikri Mülkiyet Hakları )
  • İnternet Alan Adları (Domain Name) Uygulamaları
  • Ticaret & E-Ticaret Uygulamaları
  • Haksız Rekabet (Rekabet Hukuku)
  • Franchising & Bayilik ve Acentalık Uygulamaları
  • Hukuki Çözüm Yolları
  • İnternet Ortamında İtibar ve İmaj Yönetimi (İnternette Hukuka Aykırı Verilerin Silinmesi)